středa 28. prosince 2011

Taštička - návod

V predchádzajúcom príspevku som vám sľúbila návod na ušitie tejto malej taštičky, takže nech sa páči :) Hovorí sa, že odvážnemu šťastie praje, tie odvážnejšie z vás sa môžu zapojiť do súťaže, ktorú spomínam v tomto príspevku Kozmetická taštička a taštičku vyhrať.
Vráťme sa teraz k návodu:
  1. Pripravíme si dva pásy látok veľké 16x32cm, ja som použila ako vrchnú látku režné plátno a na podšívku tenkú bavlnenú látku (rukáv z pánskej košele).
  Na látku z ktorej bude ušitá podšívka som nažehlila vlizelín, pretože bola veľmi tenká.
  2. Látky položíme lícovými stranami k sebe a zašpendlíme aby sa pri šití neposúvali. Zošijeme ich tak ako to je znázornené na obrázku č. 2 žltými prerušovanými čiarami. Na ľavej strane si vyznačíme značky vzdialené od bočného švu 6cm a v tejto vzdialenosti zašijeme bočné strany látok.
  3. Látky si pripravíme ako to vidíme na obrázku číslo 3. Podšívka leží na podšívke a ľanová látka leží tiež nad sebou. Ja držím na obrázku v ruke časť taštičky z ktorej bude zapínanie. Švy vám musia pekne lícovať na obrázku sú označené šípkami.
  4. Látky zašpendlíme a zašijeme bočné strany taštičky.Dávame pritom veľký pozor aby sme neprešili časť látky z ktorej bude zapínanie. Preto som aj švy na jednej strane znázornila odlišnými farbami. Zapínanie teraz nevidíme pretože je zo spodnej strany látky. Taštičku zošijeme nasledovne:
  • zapínanie preklopíme na stranu z podšívky, zošijeme bočné švy z ľanovej látky.
  • taštičku vytiahneme zo stroja, odstrihneme prebytočné nitky a zapínanie preklopíme na ľanovú stranu
  • zašijeme bočný šev na podšívke, na podšívke zašívame len jednu stranu druhú stranu si necháme nezošitú a týmto otvorom prevrátime  taštičku lícovou stranou hore
  5. Na zapínaní si z rubovej strany odstrihneme prebytočnú látku v rohoch až tesne ku švom. Dávame pritom veľký pozor aby sme do švov nezastrihli. Vďaka tomuto budeme mať pekné rohy na zapínaní, keď tašku prevrátime.
  6. Vypracujeme zapínanie. Ja som cez otvor v podšívke pripevnila magnetické zapínanie, ale tento spôsob zapínania nemusíte použiť. Namiesto toho môžete vyšiť na vrchnú časť zapínania gombíkovú dierku a na taštičku prišiť ozdobnú gombičku. Alebo môžete použiť na zapínanie napríklad patentku, musíte si vybrať samé čo vám najlepšie vyhovuje.
  7. Otvor v podšívke zašijeme v rukách skrytým stehom. Podšívku vložíme do taštičky. Máme hotovo:). Dozdobíme podľa vlastnej fantázie a vkusu. Ja som na ozdobu vyrobila malú látkovú ružičku, ktorú som potom v rukách prišila na vrch. 

  Táto taštička je naozaj veľmi jednoduchý projekt, ktorý budete mať hotový najneskôr za 2 hodiny. Taštička je aj veľmi pekným darčekom, ktorým môžete potešiť niekoho blízkeho. Takže mne ostáva už len popriať aby ste pri jej šití relaxovali tak ako aj ja. 

  Vaša Eňa

  1 komentář:

  1. Gambling in India 2021 - JT Hub
   The Gambling in India 2021 review of the Gambling 과천 출장샵 in India of the online betting site and 문경 출장안마 mobile betting platforms, Online 동두천 출장안마 Casino Games 경상남도 출장샵 and Gambling in 문경 출장샵 India.

   OdpovědětVymazat