pondělí 21. listopadu 2011

Veniec s tučniačikmi


K vytvoreniu tejto dekorácie ma išpirovala publikácia od Tone Finnanger "Tilda Crafting Christmas Gifts" (klepnite na názov knihy a dostanete sa na stránky kde je celá kniha stiahnutá, môžete si ju tam stiahnuť aj vy, a vytlačiť) A to konkrétne zimný venček s tučniačikmi.

Myslím si, že táto kniha patrí k tým najvydarenejším, ktoré Tone vydala. Nápady sú tam veľmi svieže a nie je až taká "okukaná" ako iné jej publikácie. Plánujem podľa nej v priebehu vianočných sviatkov zrealizovať viacero nápadov, ktoré určite zverejním tu na blogu, takže sa máte na čo tešiť Ale teraz sa vráťme späť k venčeku s tučniačikmi.


Veniec - návod
Veniec som uplietla z brezových konárikov, v pletení vencov sa veľmi nevyznám a naozaj netuším či sú brezové konáriky na veniec ten najvhodnejší materiál. Brezy som si jednoducho vybrala preto, že nám brezy rastú pred domom, a vybehnúť pred dom a nalámať z nich zopár konárikov bolo jednoduché a praktické riešenie. J
Ale ako som už spomínala v pletení vencov sa veľmi nevyznám a toto je vlastne prvý veniec v mojom živote ktorý som uplietla. Pri pletení som si preto pomohla návodom, ktorý nájdete na stránkach tohoto blogu:
Výroba venca - návod
Postup pri výrobe venca som presne dodržala, urobila som na ňom len malú úpravu pretože sa mi zdal veľmi "strapatý", tak som ho na záver ešte omotala dookola drôtom aby som vetvičky trochu uhladila.

Tučniačiky - návod
Tučniačiky som ušila podľa strihu z knihy, ktorú spomínam vyššie. Tieto figúrky sú naozaj veľmi jednoduché a pokiaľ na ich ušitie použijete filc tak ako ja, hotové sú raz dva.

Postup je veľmi jednoduchý:

  • Položte na seba dve vrstvy čierneho filcu potrebnej veľkosti (podľa toho akého veľkého tučniaka chcete šiť). Na vrchnú vrstvu prekreslite podľa strihu telo tučniaka. Pri prekresľovaní si vyznačte aj línie podľa, ktorých ušijete základňu tučniaka na ktorej bude po vypchatí stáť. Aby to bolo trochu zrozumiteľnejšie prikladám obrázok, kde som červenou farbou  vyznačila značky pre základňu a zelenou značky, medzi ktorými filc nezošijete a necháte si otvor na prevrátenie tučniaka.
  • Podľa predkreslených línií filc zošite, ešte raz pripomínam, že na dolnej časti musíte nechať nezašitý otvor, ktorým tučniaka prevrátite a potom vypcháte.
  • Ešte pred tým ako tučniaka prevrátite lícovou stranou na vrch, roztiahnite spodnú hranu a prešite tak ako to vidíte na obrázkoch nižšie:

  • Teraz môžete tučniaka prevrátiť, a cez nezašitý otvor vypchať najlepšie bude ak použijete duté vlákno. Po vypchaní otvor zašite v rukách matracovým stehom (pokiaľ neviete čo je to matracový steh, tak to nevadí, jednoducho ten otvor nejako zašite J )
  • Teraz si z bieleho filcu vystrihnite bruško a prišite ho v rukách na telo tučniaka dobre si prezrite obrázky úplne hore v tomto článku a určite prídete na to ako bruško prišiť nie je to nič ťažké.

  • Na záver, prišite gombičky, nakreslite očká (ja som použila farbu na textil, ale pokojne môžete použiť aj fixku), líčka som vyfarbila nasledovným spôsobom: zastrúhala som červenú pastelku a stružlinky z tuhy som si nabrala na prst a tým som potom vyfarbila líčka tučniačikom, nos som urobila tak, že som zastrúhanú tuhu červenej pastelky odlomila a prilepila medzi oči kam patrí JJ
Pekné tvorenie želá všetkým Vaša Eňa

Žádné komentáře:

Okomentovat